Баннер
[fn32]
Гуцульскі оповідки

Карпатський трамвай.

 

Карпатський трамвай.

Ярослав Козак, подорожуючи Україною розповість вам про її унікальність, покаже цікаві місця подорожуючи Карпатським трамваєм: Туринський перевал, с. Вишків, Горгани, долина Свічі, долина Прута, с. Микуличі

Основний маршрут пролягає від села Вигода Долинського району, звиваючись вздовж берега річки Мізунка, практично до села Сенечів, що розташоване на кордоні із Закарпатською областю.
На карті червоною лінією позначений маршрут.
Історія «Карпатського трамвая» бере початок у 19 ст., Коли карпатські землі входили до складу Австро-Угорської імперії. У той час починається більш інтенсивна вирубка карпатських лісів і замість традиційного сплаву деревини по річці, барон Поппель, якому належали лісозаготівельні пункти біля села Вигода, починає будівництво першої вузькоколійної залізниці в Карпатському регіоні.
Детальніше...
 

Писанкарство на Гуцульщині

Писанкарство на Гуцульщині


Дослідження географії народних художніх промислів на Галицькій Гуцульщині є особливо актуальним, адже відновлення традицій домашнього ремесла та народного промислу вирішить низку соціальних, екологічних, економічних та духовних проблем для гірського населення.

Детальніше...
 

Гуцульскі цимбали

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Гуцульскі цимбали

 

Микола Федак з Рахова - цимбаліст з діда-прадіда. Людина більше 20 років грає на гуцульських цимбалах. Каже, щоб бути цимбалістом музичного таланту замало, потрібно мати ще й не аби яку фізичну витривалість, оскільки вага інструменту інколи сягає 20 кг.

Детальніше...
 

Похоронні та поминальні звичаї і обряди

Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Похоронні та поминальні звичаї і обряди

 

В звичаях і віруваннях українців, пов'язаних зі смертю людини, простежується нашарування елементів різних часів і культурних рівнів: архаїчні язичницькі уявлення про смерть, загробне життя і вплив покійників на живих поєдналися з пізнішими християнськими, утворивши складний смислово-емоційний комплекс. У ньому виділяються три цикли: перший пов'язаний з актом смерті; другий — з похоронами; третій — післяпохоронні звичаї та обряди, в тому числі й поминальні.
Перший цикл охоплює традиційні дії, якими супроводилося наближення смерті, споряджання покійника. Про наближення смерті здогадувалися не лише на основі стану здоров'я людини, а й різних прикмет, що начебто віщували її: виття собаки, крик курки півнячим голосом, крик пугача над хатою, погані сни, тріщини на стіні та ін.

Детальніше...
 

Гори Карпати

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Походження назви гір КАРПАТИ


Карпати (укр. Карпати, нім. Karpaten, словацькою. І пол. Karpaty, угор. Karpatok, рум. Carpati, серб. Карпати) - гірська система у Центральній Європі, на території Словаччини, Угорщини, Польщі, Україні, Румунії, Сербії та частково Австрії (Хундсхаймер Берге у Хайнбург-на-Дунаї і Нідеростеррайхіше Інзельбергшвелле у Містельбаха).

 

Детальніше...
 


Сторінка 4 з 16