Баннер
[fn32]
Гуцульскі оповідки

Гуцульскі згарди

Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Гуцульскі згарди

Згарди (В єдиному числі "Згарда", чоловічого роду) - це обереги у вигляді специфічної форми хрестів. Згарди - дохристиянські обереги, церква ставилася до них досить несхвально. Тому жінки носили згарди у вигляді нагрудного прикраси, по декілька штук. У чоловіків були кільця з подібний символікою.

Детальніше...
 

Жменька цвіту з гуцульського світу

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Жменька цвіту з гуцульського світу

 Укі

"Так йому на роду написано". Відколи так говорять? Ніхто не знає. Але що ці слова спрактиковані народом, це напевно. Кажуть, що сподіяна кривда аж двадцяте коліно досягне.
Не кривдьмо зумисне. Бо ні сирітська, ні вдовина, ні материнська сльоза на землю ще не впала ні разу. Все збудеться на роду кривдника. Аби аж коли...
А ми дбаємо про свій рід? Ми його знаємо? Як заглибоко? От у казахів кожен молиться за своїх предків у семім коліні. То не казах, що поіменно не пере-числить свого семого прародителя. І на цвинтарях у них описуються роди на гробах усопших: "з роду там такого..." — і йдуть імена сімох поколінь.

Детальніше...
 

Релігія, традиції

Релігія, традиції.

 

Релігія - католицизм східного обряду зі значними язичницькими впливами в обрядовості.У гуцулів (завжди усвідомлювали і самоназивавшіх себе русинами на культурно-цивілізаційному рівні, українцями ж саме на ментально-політичному), як, і втім, в інших горців - шотландців чи вайнахів - ініціастіческая складова домінує в культурі. І не дивно, що саме гуцули і вайнахов прийняли виклик і якийсь час успішно протистояли Імперії.

Детальніше...
 

Карпатський стоунхендж

Карпатський стоунхендж

Поблизу села Снідавка Косівського району Івано-Франківської області археологи знайшли доісторичні скельні скульптури. Про це повідомили в Інституті історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 Вчені порівнюють доісторичні скельні скульптури з англійським Стоунхенджем, однак поки не знають походження скульптур, стверджують лише, що щось подібне знаходили тільки в Португалії та в Ірландії.

Детальніше...
 

Гуцульські хати

Гуцульські хати

Гуцульські хати, як і скрізь по Україні, мають просте планування типу «хата на дві половини» і завжди однакове розташування печі та меблів в інтер'єрі. Як і в українських хатах, тут відразу ж біля входу в житлове приміщення наліво, біля північної стіни, знаходиться піч, за піччю - поміст , а іноді ліжко, над яким висить «жердка», де розвішене найчастіше святковий одяг. У червоному кутку стоїть стіл, у східній та південній стін - лавки, покриті строкатими ряднининами. Проти печі, направо біля входу, в кутку стоїть шафка для посуду - «мисник». Поздовжня балка-сволок, що несе перекриття, майже завжди покрита різьбленням, іноді на ній зазначена дата спорудження хати.

 

Детальніше...
 


Сторінка 5 з 16