Translate sait

Гуцульскі оповідки

УКРАЇНСЬКІ КОЛИСКОВІ

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
УКРАЇНСЬКІ КОЛИСКОВІ

 

„Ой ну люлі, дитя спати..."

Мабуть, немає у світі такого народу, в традиційній культурі якого не було б коротеньких пісень, які наспівують немовляті, щоб воно заснуло. Колискові -так в Україні називають ці мелодії - е найдавнішим жанром фольклору народів світу,. Певно, вони існуватимуть доти, доки народжуватимуться діти...

Детальніше...
 

Коломийки гуцульщини

 

КОЛОМИЙКИ ГУЦУЛЬЩИНИ

Укі

Коломийки віддавна були одним з найпопулярніших пісенних жанрів. Повнокровним життям живуть вони й сьогодні. До
численних здавна відомих зразків долучаються все нові, створюючи, за висловом І. Франка, величезну панораму народного
життя з безліччю живих картин. ^

Детальніше...
 

гуцульський весільний драйв

Рейтинг Користувача: / 15
НайгіршеНайкраще 
Гуцульский весільний драйв.

 Укі

Гуцул - людина з принципом . А принцип той є самодостатністю і самоствердженням в усьому .Не так щоб ,як у всіх , але й не гірше .А тому підхід до любої справи дуже прискіпливий і з гонором .І щоб то не робилося , чи то хрестини , чи то весілля , чи просто сіно в оборіг скидати - то все має бути файно і добротно . Бо хочу вам сказати живучи в
суворих гірських умовах матінка природа навчила їх робити раз і на довго бо помилки потім дорого обходяться , та й людям на сміх .

Детальніше...
 

герб гуцульщини

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

ГЕРБ ГУЦУЛЫЩИНИ

Гуцульщині, як цілком свідомій своєї багатосторонньої самобутности, складовій частині України, не можна відмовити права своєї емблеми, а передусім на свій крайовий герб Такий герб повинен представляти історичну давнину цієї волости, містити в собі знакове добро традиційної гуцульської земської геральдики, як теж виражати єдність гуцульського племені й гуцульської землі, розділених на протязі віків несправедливими й не д оцільними державними, крайовими, обласними й іншими кордонами. Навіть якщо б з історичних причин такого герба не було, його створення було б конечним для чести Гуцульщини й для повноти української тепиторіальної геральдики.

Детальніше...
 

ПОЛОНИНА ДЗЕМБРОНЯ

Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 
ПОЛОНИНА ДЗЕМБРОНЯ

 

Під кінець травня або на початку червня на Гуцульщині завжди відбувався похід-вихід на полонину. Кілька днів перед виходом депутат давав наказ своїм пастухам повідомити всіх людей (мішьильників), що під час зими зголосилися віддати свою маржину та вівці на полонину, про день виходу. А тоді кожний мішьильник мав за завдання пригнати свою маржину на полонину.
Напередодні виходу депутат також приготовляв усе, що було потрібне на полонині. Серед суворої гірської природи пастухи й маржина перебували кілька місяців, тож потрібне було різне знаряддя, як от до виробу бриндзи, масла, а такожі потрібні були харчі пастухам на ціле літо, головне кукурудзяна мука на кулешу.

Детальніше...
 


Сторінка 2 з 16