Баннер
[fn32]
Гуцульскі оповідки

Опришки

Опришки

Опришки — учасники народно-визвольної боротьби в Галичині, на Закарпатті, Буковині проти феодально-кріпосницького гніту польської шляхти, молдавських феодалів, угорських та австрійських поміщиків у 16 — 1-й половині 19 ст.
Детальніше...
 

Магічні таємниці Великодня

Магічні таємниці Великодня

Сьогодні церква називає Великодні символи християнськими. Хоча колись і писанки, і паски, і ковбаси були нею суворо заборонені, як непристойні атрибути язичницької віри. Задовго до Христа, язичники мали власного воскреслого Бога. Кожної весни вони відзначали його смерть і святкували його дивовижне воскресіння. Пекли паски і приносили їх у жертву своєму божеству. Влаштовували еротичні ритуали. А писанками запліднювали жінок. Що ж мало статися, аби ці атрибути язичництва прийняла церква?

 

 

 

Людина праці. Гуцули

Людина праці. Гуцули

З цього фільму Ви дізнаєтесь, як газдують гуцули і як вони відпочивають, зануритесь у їхній побут, вам запропонують зготувати традиційні страви... Відкрийте для себе гуцульську обрядовість у всьому її розмаїтті.

 

Детальніше...
 

Мудрість карпатського мольфара

Мудрість карпатського мольфара

В Прикарпатті, на Гуцульщині, по сусідству з горами, порослими смереками, й полонинами з запашними травами, за бурхливою річкою в простій хатині живе справжній 77-літній шаман (чи "мольфар", як кажуть гуцули), до якого їдуть за допомогою люди з усього світу. Його звуть Михайло Нечай. Він є нащадком славного героя і характерника, брацлавського полковника Данила Нечая.
Смакуючи цілющий настій з 77 карпатських трав, приготовлений дідом, ми сприймали перевірену часом мудрість, що лилася з його добрих очей і вуст...

 

 

Релігійні погляди та свята

Релігійні погляди та свята,Гуцульскі оповідки

Укі
Ця оповідка є додатком до тих численних екстравагантних розповідей про гуцулів, які все ще поширюються. Але, щоправда, ще років шість тому священик із с. Стебні міг заявити, що, коли він незадовго до того зайняв свою посаду, старі люди не знали належних молитов. Правда також, що серед гуцулів збереглося ще досить велике число язичницьких звичаїв і, особливо, поганських свят.

Детальніше...
 


Сторінка 10 з 16