ukash
Коломийський район

Краєзнавчий музей ім. Леся Гринюка

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий музей ім. Леся Гринюка

Адреса: Народний дім, вул. Шевченка, с. Воскресинці, Коломийський р-н, 78213 тел.: (096) 4-77-35-07 Опис: Основні напрями діяльності музею: краєзнавчий, літературний.В музеї діють такі експозиції: з життя та творчості видатних людей; з побуту та етнографії; з визвольної боротьби українського народу. Вихідний день: понеділок Години роботи: 11:00 до18:00 год. Обід: 15:00 до 16:00 год.


 

Літературний музей ім. Мирослава Ірчана

Літературний музей ім. Мирослава Ірчана

Адреса: вул.М.Ірчана, с. П'ядики, Коломийський р-н, тел.:(03433) 5-20-00 Опис: Музей створений у 1962 році. Налічує 114 оригінальних експонатів. Приміщення музею складається з трьох кімнат. Серед експонатів музею особливої уваги заслуговують літературні видання "Бунтар" та "Ціна крові", автором і перекладачем яких є сам Мирослав Ірчан, фотографії, які відображають життєвий шлях Мирослава Ірчана. Музей увійшов до переліку обєктів , перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами. Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами: Музей розташований у будинку, що знаходиться поруч із хатою під солом’яною стріхою, в якій народився Мирослав Ірчан. Приміщення музею - в неналежному стані, стіни відсирілі, з тріщинами, потрібний додатковий благоустрій приміщень. До музею важко добратися, відсутні вказівники.


 

Громадський музей села Вербіж

Громадський музей села Вербіж

Адреса: вул. Шевченка, с. Вербіж, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл. Опис: Музей увійшов до переліку обєктів , перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами. Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами: Музей знаходиться в приміщенні будинку культури, до входу в який ведуть круті сходи. Експозиція розташовується в одній кімнаті. Музей є непристосованим для відвідування маломобільними групами туристів.


 

Краєзнавчий музей флори і фауни Карпат

Краєзнавчий музей флори і фауни Карпат (Княждвірський заказник)

Адреса: c. Княждвір, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл. Опис: Краєзнавчий музей флори і фауни Карпат розташований на території Княждвірського заказника. Тут можна ознайомитись з історією краю, породами рідкісних і зникаючих тварин, птахів та рослин Прикарпаття. Є цікаві і різноманітні колекції рідкісних комах, зразків деревно-чагарникових порід, корисних копалин, експозиція «Витвори природи». Основною метою унікального ботанічного державного заказника «Княждвір» є збереження в природному стані рідкісного в Україні та одного з найбільших в Європі насадження тису ягідного, що має наукову і практичну цінність. В 1913 р. тут налічувалося понад 20.000 дерев і кущів тису ягідного, 1914 р. ця територія стала заповідною, а в 1974 р. було поновлено статус заповідної території. Загальна площа заказника складає 206 га, в т.ч. покритої лісом природного походження 36 га, покритої лісом площі штучного походження — 20 га. На сьогодні в заказнику росте близько 10000 дерев тису ягідного. Музей увійшов до переліку обєктів , перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами. Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами: Загалом, музей заказника "Княждвірський" та навколишня територія є доступними для маломобільних груп туристів. Проблемними є наявність сходинок перед входом у музей та пороги між експозиційними кімнатами. Рекомендується допомога супроводжуючої особи.


 

Історико-краєзнавчий музей О. Довбуша

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Історико-краєзнавчий музей О. Довбуша

Адреса: вул. Незалежності, 9, с. Печеніжин, Коломийський р-н, 78274 Опис: Музей Олекси Довбуша відкрито на батьківщині легендарного опришківського ватажка Олекси Довбуша у 1971 р. В 1980 р. будинок став непридатним для користування. Музей було перенесено до селищного будинку культури, де він зайняв дві кімнати. Пам’ятну дошку передано на збереження музею.З 2004 р. музей розміщено в чотирьох кімнатах колишнього будинку побуту селища. Експозиція музею висвітлює історію селища від найдавніших часів до наших днів. Зібрано багато предметів побуту, знарядь, якими користувались наші предки у повсякденному житті, предмети одягу тощо.Експонати і стенди, копії картин та скульптур окремої, найбільшої кімнати присвячені висвітленню теми «Опришківство. Олекса Довбуш - найвідоміший опришківський ватажок». Вихідний день: понеділок. Години роботи: з 10:00 до 17:30 год. Обід: з 13:00 до 14:00 год.