Баннер
Новини / Новини Коломиї
  • КОЛОМИЙСЬКА ВЛАДА АГІТУВАЛА ЗА НЕВІДОМОГО ІНВЕСТОРА, АЛЕ БІЛЬШЕ СХОЖЕ БУЛО НА БАНАЛЬНУ «ПРИХВАТИЗАЦІЮ» КОЛОМИЙСЬКА ВЛАДА АГІТУВАЛА ЗА НЕВІДОМОГО ІНВЕСТОРА, АЛЕ БІЛЬШЕ СХОЖЕ БУЛО НА БАНАЛЬНУ «ПРИХВАТИЗАЦІЮ»
    Депутати Коломийської міської ради від «Батьківщини», «Фронту Змін», «Свободи» та «Удару» сьогодні запобігли рейдерському захопленню комунального підприємства «Житлоінфоцентр».
  • ТУДИ й ДАЛІ НЕ ЇДЕ ТАКСІ… ТУДИ й ДАЛІ НЕ ЇДЕ ТАКСІ…
    Весна 2013 року стала справжнім колапсом для українських доріг та для сподівань українців на покращення життя вже сьогодні. Через відсутність господаря всі дороги країни в одну мить просто розсипалися. У Коломиї ситуація аналогічна – постійний брак коштів негативно позначився на дорожньому полотні міських вулиць.
  • У КОЛОМИЇ ВІДКРИЛИ ШКОЛУ ПАТРІОТА (Відео) У КОЛОМИЇ ВІДКРИЛИ ШКОЛУ ПАТРІОТА (Відео)
    Школу молодого українського патріота урочисто відкрито в Коломиї.
Івано-Франківськ

Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша

e-mail Друк

Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша

Адреса: вул. Гетьмана Мазепи, 1, м. Івано-Франківськ, 76000 Опис: Вся експозиція музею побудована на матеріалах з приватної колекції невтомного дослідника антифеодального руху на Прикарпатті доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча наук України Володимира Васильовича Грабовецького, який біля 45 років збирав матеріали, які були пов’язані з життям і діяльностю Олекси Довбуша. Олекса Довбуш глибоко, як ніхто інший, увійшов в усну народну творчість, надихнув до праці багатьох письменників, поетів, художників, композиторів, ще за життя він став легендою. На вітринах та стендах музею глядач ознайомиться з документами та науковими працями про опришківський рух на Прикарпатті, а також з художніми творами, присвяченими Олексі Довбушу. В експозиції виставлена пам’ятна бронзова медаль із барельєфним зображенням Олекси Довбуша. Один з найцінніших експонатів - топір Олекси Довбуша. Цю реліквію понад два століття свято зберігали Космачани – нащадки свідків загибелі Олекси, а також цінний експонат – рукопис літературного сценарію Любомира Дмитерка і Віктора Іванова до кінофільму „Олекса Довбуш”.


 

Музей родинних професій

e-mail Друк

Музей родинних професій

Адреса: вул. Київська, 6а, м. Івано-Франківськ, 76014 тел/факс: (03422) 3-11-94 Опис: Автор ідеї, а рівно ж і власник численних експонатів Заслужений журналіст України Роман Фабрика. Відомий далеко за межами Прикарпаття ветеран-репортер тривалий час виношував ідею відкриття такого музейного осередку. Нещодавно ідея стала реальністю. У спеціально побудованому приміщенні знайшли свій притулок сотні інструментів, пристроїв, механізмів апаратів, численні атрибути багатьох професій, предмети побуту. Не один рік усе це реставрував Роман Михайлович, щоб зберегти ці реліквії для наступних поколінь не тільки його родини, але й для широкого загалу відвідувачів оригінального музею. Від усього, що представлено в експозиції, віє добрим українським духом, батьківським та материнським теплом. Дивишся на ці, здавалося б, буденні, давно знайомі речі та предмети, і наче бачиш засмаглі руки відомих і невідомих хліборобів, ткачів, столярів, шевців, столярів.Девіз музею від «Від плуга до комп’ютера». Музейна експозиція розповідає про 150 родинних професій за останні двісті років. Були в родині свої пасічники й архітектори, ковалі й лікарі, будівельники та геологи, шахтарі й музиканти, а ще агрономи, зоотехніки, вчителі, садоводи… І само-собою добрі ґазди, майстровиті люди, які уміли «з нічого зробити щось». У «Музеї родинних професій» представлено добротно відреставровані плуг і борону, старовинну прялку і керамічний посуд, художнє ткацтво ковальські інструменти. Режим роботи: без вихідних


 

Музей побуту та етнографії Західного регіону

e-mail Друк

Музей побуту та етнографії Західного регіону

Адреса: вул. Тролейбусна, 7, м. Івано-Франківськ, 76008 тел.: (0342) 58-38-61 Опис: Основний профіль музею: краєзнавчий. В музеї діють такі експозиції: з побуту та етнографії; культури та освіти. Фонди музею налічують понад 160 експонатів. Робочі дні: понеділок – п’ятниця; Вихідні дні: субота, неділя Години роботи: з 9:00 до 16:00 год. Обід: з 12:00 до 13:00 год.


 

Музей визвольних змагань Прикарпатського краю

e-mail Друк

Музей визвольних змагань Прикарпатського краю

Адреса: вул. Тарнавського, 22, м. Івано-Франківськ, 76015 тел.: (03422) 4-80-14 Опис: У музеї представлені документальні, речові матеріали, що охоплюють період від ХІ до ХХ ст. і правдиво висвітлюють події визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю за незалежність України. Музею підпорядковується меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз», побудований на місці розстрілу жертв сталінського терору. У фондах музею є цінні документи, які висвітлюють боротьбу Легіону січових стрільців, УНР, ЗУНР,ОУН, повстанської армії за державну незалежність України. Робочі дні: понеділок – п’ятниця. Вихідні дні: субота, неділя. Години роботи: з 9:00 до 18:00 год. Обід: 13:00 до 14:00 год.


 


Сторінка 2 з 3