Дейнега Михайло

Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Дейнега Михайло

 

Народився 14.01.1951 р. у м. Єзуполі Тименицького р-ну Івано-Франківської обл. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, 1981 р. Викладачі: Довбошинський Д., Боднар І., Токар М. Кандидат в члени НСХУ з 2001 р. Твори знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Канади, США, Чехії, Ізраїлю, Великої Британії.

 

Директор Художнього музею Михайло Дейнега святкує 60-ти річний ювілей
14.01.2011
12:19
ifPortal.net
Культура
14 січня 2011 р. 60-ти річний ювілей святкує директор обласного Художнього музею (з 2002 р.) Дейнега Михайло Ярославович. Він народився 14 січня 1951 р. у смт. Єзуполі.
Навчався у Косові, згодом у 1981 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер Академія мистецтв). Його викладачами були Довбошинський Д., Боднар І., Токар М.
Працює у живописі, творить гобелени. Улюбленій справі віддав понад тридцять років свого життя. Вважає своє мистецтво асоціативним живописом. Виставки М.Дейнеги відбувалися у Польщі, Чехословаччині, Італії, Німеччині. В Україні - у Львові, Києві, Івано-Франківську (виставки "Тріумвірат" (2005), "Незнаний Дейнега" (2010)). Є автором більше тисячі робіт. Їх можна побачити у Канаді, США, Ізраїлі, Великобританії, Польщі, Чехії, Франції, Ватикані.
Михайло Дейнега - автор роботи «Ангел зі сходу», створеної на вшанування понтифікату Папи Римського Івана-Павла II. Ця робота облетіла Європу й Америку, а згодом з рукотворними ангелами зі всього світу та вісьмома українськими представила Івано-Франківськ в Римі на площі Св. Петра. Займався реставраційними роботами, зокрема в костелі Христа Царя по вул. Вовчинецькій. Член Національної Спілки Художників України. Лауреат обласної премії ім. Я.Лукавецького (2010). Відзначений грамотою обласної державної адміністрації (2011).
Колеги по творчості говорять про Дейнегу: "Творчий шлях художника Михайла Дейнеги є символом трансформацій мистецтва загалом. У його картинах сплітаються колірні феєрії фонізму, експресії періоду сецесії, надсучасні підходи до класичного олійного живопису, нетипові екстравагантні композиції та відчуття космічного сприйняття світу.
Кількість нагород, похвал, виставок не тільки як художника, а й як директора Івано-Франківського обласного художнього музею складає величезний список, серед них і премія ім. Ярослава Лукавецького, міжнародні та всеукраїнські грамоти, але, як не дивно, для Дейнеги - митця це не має особливого значення. Він не спочиває на лаврах досягнутого, а рішучими кроками ступає дорогою змін, усвідомлюючи, що весь всесвіт перебуває у безперервній пульсації теперішнього, а любов є найвищим проявом людської екзистенції. Можливо, саме тому його картинам притаманні вібрація тла і яскраві колірні співвідношення, що рухаються в просторі й часі. У простих буденних об'єктах митець вміє побачити цілий всесвіт з його динамізмом та проявом чогось вищого за матерію".
Владислав Симчич, художник


"...Його проникливість зосереджена на емоційному смакуванні оголеного кольору та екстазійної ритміки форми, що нагадує надчутливу поезію, в якій кожен наступний рядок викликає нову реакцію...
...а тематика робіт засвідчує духовну зрілість і вільний політ у сфері нових, - не пошуків, а знахідок...
...Гуру живопису!"
Юрій Писар, художник
"Як змінився і зміниться твій світ, особливо твоє сприйняття, після побаченого у часі, "Живопису як життя". Це про М. Дейнегу, а все інше - це просто хобі...".
Михайло Тимчук, художник

 
Детальніше на сайті -http://mdejnega.arts.in.ua/http://mdejnega.arts.in.ua/
 
fineworld.infofineworld.info